Full name

Konrad Janusz Janicki

Title

Fotograf

Biography

Od najmłodszych lat uwielbiam tworzyć. Kiedyś były to rysunki wykonywane w różnych miejscach i porach dnia, dzisiaj jest to fotografia. Jednak jedna cecha wspólna pozostała – zawsze staram się znaleźć inny własny punkt widzenia. Dlatego niezależnie jaki jest temat moich zdjęć nie ograniczam się do jednego sposobu fotografii, oświetlenia czy obróbki tylko dobieram odpowiednie środki do efektu jaki chce osiągnąć danym obrazem.
Zawsze miałem słabość do designu motoryzacyjnego. Potrafię godzinami oglądać zdjęcia i analizować najdrobniejsze zmiany wprowadzone w wyglądzie auta. Jak jedno nowe przetłoczenie albo jego brak wpływa na odbiór całej bryły. Zrozumienie zamysłu projektanta pozwala mi na lepsze dobranie formy prezentacji. Staram się aby miejsca sesji zdjęciowych oddawały klimat auta ale również tworzyły odbicia w lakierze, które będą odpowiednio podkreślać linię nadwozia.
Kolejnym moim hobby jest podróżowanie. Zawsze jest coś nowego do odkrycia niezależnie ile razy było się w tym samym miejscu. Nowa okolica daje nowe możliwości. Gdy jadę do nowego miasta rozglądam się za miejscami na zdjęcia.
Z wykształcenia jestem architektem i poza samochodami mam również słabość do dobrej architektury. Dlatego często w moich zdjęciach wykorzystuje różne ciekawe budowle.
Od kilku lat należę do słupskiego klubu fotograficznego “Fotoaktywni” gdzie brałem udział w wielu wystawach zbiorowych, a w 2012 roku zostałem lauratem III Słupskiego Przeglądu Fotografii. W 2014 roku 17 pażdziernika miałem własną wystawę pt. “Samochody z dusza” gdzie można było zobaczyć wybrane moje prace z okresu ostatnich 6 lat.
Do każdej sesji zdjęciowej podchodzę indywidualnie bo nawet np: pozornie identyczne auta różniące się drobnymi detalami mogą mieć kompletnie inny styl i będą potrzebowały innego tła aby uwypuklić ich cechy. Nieważne czy fotografuje Malucha czy Maserati zawsze staram się jakby to była najważniejsza sesja zdjęciowa w moim życiu.

Moje zdjęcia były również publikowane:

  • na stronie o tematyce motoryzacyjnej – autokult.pl
  • na stronie o tematyce motoryzacyjnej – klasyczny.com
  • w miesięczniku motoryzacyjnym KMH.
  • w miesięczniku motoryzacyjnym Magazyn GT.

Wiecznie w pogoni za najlepszym zdjęciem.

Więcej zdjęć na https://www.konradjanicki.blogspot.com

Elsewhere